Black Friday 2021 - kiedy wypada święto promocji i rabatów?

Black Friday 2021. Kiedy wypada święto szaleńczych zakupów i rabatów do 80%?

W ostatnich latach Black Friday zyskało bardzo dużą popularność wśród Polaków. Wielu z nas wybiera się tego dnia do sklepów nie wiedząc, że najlepsze promocje pojawiają się w Internecie. Często sklepy, które tworzą takie promocje nie mają asortymentu lub produktów fizycznie w sklepie, dlatego jest to najbezpieczniejsza opcja na zakupy w Black Friday, żeby się nie rozczarować. Kiedy w tym roku wypada czarny piątek? Na co zwrócić uwagę podczas zakupów? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w poniższych artykule.

Jak wiemy Black Friday jest to ukłon sprzedawców do osób kochających rabaty i liczne promocje. Sklepy wyprzedają towar, żeby zwolnić miejsce na nowości przed świętami. Dla nas osób, które liczą na rabaty i oszczędności jest to świetna okazja do nabycia towarów w znacznie niższych cenach niż normalnie.

W tym roku Black Friday wypada na 26 listopada jest to piątek po dniu amerykańskiego święta dziękczynienia. Jak wiemy jest to idealny czas, żeby zaopatrzyć się w prezenty na święta, ze względu na rabaty, które mogą oscylować nawet w granicach 80%! Polecamy jednak zachować czujność i nie dać się ponieść fantazji podczas robienia zakupów. Często praktyką nieuczciwych sprzedawców jest manipulowanie cenami. Zwracajmy uwagę na cenę przed zakupem i weryfikujmy ją z innymi źródłami.

Na Black Friday praktycznie każdy sklep wprowadza jakieś przeceny. Bardzo licznie pojawią się sklepy z elektroniką, marki odzieżowe, a nawet artykuły spożywcze czy drogerie. Tak naprawdę jedyne co musimy mieć przygotowane na taki dzień w roku to zasobny portfel, trochę cierpliwości i obserwować naszą stronę na Instagramie – tam wrzucamy na bieżąco najnowsze promocje, nawet gdy nie ma Black Friday.

Cyber Monday – rabaty tylko na elektronikę

Dla fanów elektroniki sprzedawcy specjalnie stworzyli święto o nazwie Cyber Monday, które w tym roku wypada 29 listopada. Jest to specjalny dzień, pierwszy poniedziałek po Black Friday w którym znajdziemy mnóstwo rabatów i promocji na elektronikę oraz rzeczy z nią powiązane. Np. telefony komórkowe, ale też akcesoria do nich.

Często w tych świętach oprócz kodów rabatowych pojawiają się inne atrakcyjne promocje, których nie uświadczymy na co dzień. Darmowa wysyłka czy dodatkowe produkty dołączane całkowicie bezpłatnie do zamówienia.

Bardzo duża część sprzedawców wydłuża czarny piątek tworząc specjalne promocje kilku dniowe o nazwie Black Week lub Black Weekend. Co to oznacza w praktyce? Nic innego niż to, że mamy cały weekend promocji, częściej pojawiają się oferty limitowane czasowo lub ilościowo. A na sam koniec wyczerpującego weekendu dostajemy Cyber Monday.

Amazon – promocje na Black Friday i Cyber Monday

Jednym z bardziej cenionych sprzedawców jeżeli chodzi o święto zakupów i promocji jest sklep Amazon, który od niedawna pojawił się w Polsce. Od razu podbił rynek sprzedaży w Internecie. Promocje i rabaty w sklepie Amazon bardzo często sięgają nawet 90% na różnego rodzaju artykuły. Elektronika w dniu Black Friday na Amazon osiąga niskie historycznie ceny, których praktycznie żaden sklep w Polsce i Europie nie jest w stanie osiągnąć. Jeżeli cena w Polsce nas nie satysfakcjonuje możemy zajrzeć na Amazon innych europejskich krajów. Praktycznie wszystkie oferują wysyłkę do Polski, a często ceny mogą się różnić.

Lista sklepów, które biorą udział w Black Friday

Poniżej została przygotowana lista sklepów, która bierze udział w promocjach Black Friday oraz Cyber Monday. Wystarczy kliknąć w link, aby zapoznać się z asortymentem i rabatami. Duża część promocji będzie pojawiała się na bieżąco na naszym Instagramie oraz stronie głównej Clap.pl:

Zostaw coś po sobie w social media!
Podobne artykuły:
Oferty promocyjne: